digplanet beta 1: Athena
Share digplanet:

Agriculture

Applied sciences

Arts

Belief

Business

Chronology

Culture

Education

Environment

Geography

Health

History

Humanities

Language

Law

Life

Mathematics

Nature

People

Politics

Science

Society

Technology

Eduard Selami was partyleader between 1992 till 1995 for the Democratic Party of Albania.[1]

References[edit]

  1. ^ http://books.google.nl/books?id=9IbgsDdeVxsC&pg=PA270&lpg=PA270&dq=Eduard+Selami&source=bl&ots=UViDCFD3YK&sig=HvYqGV6GFkM7SzfaYUCjWTEmIO8&hl=nl&ei=YJahTZCzHI2eOq3G-TQ&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=7&ved=0CE0Q6AEwBjgK#v=onepage&q=Eduard%20Selami&f=false
Party political offices
Preceded by
Sali Berisha
Leader of the Democratic Party
1997–present
Succeeded by
Tritan Shehu
(acting)

Original courtesy of Wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/Eduard_Selami — Please support Wikipedia.
This page uses Creative Commons Licensed content from Wikipedia. A portion of the proceeds from advertising on Digplanet goes to supporting Wikipedia.
632 videos foundNext > 

Intervista - Eduard Selami: Kuvendi i PD-së - Mandati i kryetarit - 24 Shtator 2014- RTV Ora News

Deputeti i PD, Eduard Selami ka dhënë disa detaje në lidhje me atë çka pritet në Kuvendin e Partisë Demokratike. Në një intervistë në studion e lajmeve të Or...

Eduard Selami: Ja pse u ktheva. Rama, një gjysëm Fidel Kastro

Tirane- Eduard Selami nuk është një nga ata politikanë zhurmëmëdhenj që i shohim shpesh në Kuvend. Deputeti demokrat i rikthyer prej një kohe të gjatë ekzili...

Opinion - EDUARD SELAMI, 12 shkurt 2013

Facebook: https://www.facebook.com/tvklan Të ftuar: Eduard Selami - Politikan.

tonight ilva tare eduard selami

Vizitoni www.oranews.tv për të ndjekur lajmet e fundit nga Vendi, Rajoni dhe Bota.

Eduard Selami ne "Tonight Ilva Tare

Vizitoni www.oranews.tv për të ndjekur lajmet e fundit nga Vendi, Rajoni dhe Bota.

Eduard Selami konference per shtyp

Intervista – Eduard Selami: Protesta e PD – Bunkeri i Enver Hoxhës – 23 Nëntor 2014- Ora News-

Qëndrimi i Edi Ramës pas protestës masive para kryeministrisë duket se nuk ishte aspak ajo që priste opozita. Deputeti demokrat Eduard Selami i vlerësoi rres...

INTERVISTE EDUARD SELAMI | ABC NEWS

22 NENTOR 2014.

EDUARD SELAMI Intervista ABCNews 15 Maj

EDUARD SELAMI Intervista ABCNews 15 Maj.

Interviste me z. Eduard Selami

Më 8 dhjetor Shqipëria shënon 20 vjetorin e përmbysjes së komunizmit dhe fillimin e përpjekjeve për të krijuar një sistem të bazuar në shtetin juridik dhe in...

632 videos foundNext > 

1 news items

Albeu.com

Albeu.com
Sun, 30 Nov 2014 05:41:15 -0800

Edi Paloka and Edmond Spaho were elected by open vote as deputy chairmen of DP. For the post of Secretary General of the Democratic Party, run Eduard Selami, Enkelejd Alibeaj and Arben Ristani. DP Chairman, Basha said that the best will win.
Loading

Oops, we seem to be having trouble contacting Twitter

Support Wikipedia

A portion of the proceeds from advertising on Digplanet goes to supporting Wikipedia. Please add your support for Wikipedia!

Searchlight Group

Digplanet also receives support from Searchlight Group. Visit Searchlight